Talent Program
Niveau 1
A Talent Program első szintje, ahová a sikeres jelentkezési időszak után az újonnan felvett tagok kerülnek. A félév során két EU aktuál elnevezésű programon vehetnek részt, ahol a képzés nevéből is láthatóan az Európai Unió aktuális ügyeivel kapcsolatos előadásra számíthatnak, mely megalapozza szakmai tudásukat. Emellett megtartásra kerül egy projektmenedzsment, illetve egy partnerkommunikáció képzés, melyeken szintén hasznos skilleket sajátíthatnak el, amiket a szervezetben a későbbiekben biztosan hasznosítani tudnak a tagok. A Niveau I. elengedhetetlen része a 4W4W, ahol 4 héten keresztül lehetőség kínálkozik közelebbről megismerni a szekciókat. Csoportos feladatok megoldásával pedig a munkafolyamatokat is könnyen feltérképezhetik az újak. Az informatív hetek után, le kell adniuk preferenciájukat, hogy melyik az a szekció, ahová a legszívesebben tartoznának és melyik az a munka, amit szeretnének végezni a diákszervezetünkben. A félévet a gEUrmest elnevezésű közösségi programmal zárja az egész szervezet, ahol az N1-es tagok megtudják, melyik szekciót fogják erősíteni a jövőben.
Niveau 2
A Niveau 2 során a tagok egy választott politikán keresztül nyerhetnek betekintést az Európai Unió működésébe. A félév során a tagok képzéseken vesznek részt és feladatokat oldanak meg. A Briefing képzésen a félév témájához kapcsolódó általános bevezető információkkal, az elemzői képzésen elemzési technikákkal, a jogi képzéseken az Unió működésének jogi hátterével, a vitaképzésen pedig a vitatechnika alapjaival ismerkednek meg. Megszerzett tudásukat tanulmány-, valamint elemzésírás során kamatoztathatják. A Niveau fő eseménye a Debate, ahol a tagok egy meghatározott ország érdekeit képviselve vitatnak meg egy javaslatcsomagot. A félév zárásaként pedig a Szakiránybörze keretein belül megismerkedhetnek a Niveau 3-as szakirányok felépítésével, elősegítve ezzel a szakirányválasztást.
Niveau 3 szakdiplomácia szakirány
A szakirány célja az, hogy betekintést nyújtson e specializációt választó tagjaink számára a hivatali, nemzetközi kommunikáció, illetve a diplomáciai protokoll működésébe. Ezen cél eléréséhez a tagok számára szervezünk egy Kommunikációs képzést, melyben a hivatali párbeszéd alapjait tekintjük át, egy Tárgyalástechnika képzést, melyben a hatékony érdekérvényesítés kereteit vesszük át, valamint egy Integritásképzést, melyben a szakmai integritás fontosságára helyezünk hangsúlyt.
A félévzáró esemény a Niveau számára a Disputa est, melynek során hivatalos körülmények kialakításával tartunk egy vitaszimulációt tagjaink számára, ahol gyakorlatot szerezhetnek a félév során átvett elméleti tudás mellé.
Niveau 4 szakdiplomácia szakirány
A szakirányon 1-2 alkalmas Európai Uniós protokoll képzésre kerül sor, amelyet gyakorlati szimulációkkal valósítunk meg. Ezután egy 2-4 alkalmas szakdiplomáciai képzés következik, amelynek témáit elsősorban a tagság érdeklődési köreinek figyelembevételével határozzuk meg (pl. zöldpolitika, katonai-biztonság politika)
Továbbá a teljes Niveau 4 számára karrierfelkészítést tartunk, amely tartalmazza a CV írást, LinkedIn profil készítését, illetve interjúszimuláción veszünk részt.
A félévünket egy fogadással zárjuk le, amely során partnereinkkel közösen értékeljük a Talent Program 4 félévét és elért teljesítményeinket.
Niveau 3 - Niveau 4 Elemzői szakirány
A politikai- és gazdaságielemző szakirány két féléves képzési programja alatt tagjaink elsajátítják azokat az alap skilleket, amik elengedhetetlenek egy ilyen munkakör esetén. Egy gyakorlatorientált szakirányról beszélhetünk, ahol a fő fókuszban mind a két félév során egy-egy elemzés megírása áll, adott szakpolitikai témákban. Az elemzések ellenőrzését a diákszervezetünk által felkért mentorok végzik, így közvetlen szakmai visszajelzést kaphatunk munkánkról. Az elemzések témáit a féléves záróeseményünkön diákszervezetünk tagjainak egy prezentáció keretén belül be kell mutatni tagságunk és szakmai partnereink számára. A szakirányos képzéseket a korábban említett két feladat szerint alakítjuk ki. A forráselemzési technikák képzés során betekintést nyerhetünk egy elemzés háttéranyagának összeállítási kritériumaiba, valamint az elemzések megírásával járó feladatok szakaszaiba. Prezentálási technikák képzés keretén belül a prezentálás módszertana kerül bemutatásra.